Keşfetyeme Başla – Otohipnoz ve Değişim

Bilinçli (eleştirel) zihin sorgulayan, analitik zihnimizdir. Yeni fikirleri, inançları ve kavramları sorgular ve zaman zaman inanç ve değerlerimize bağlı olarak bizi yönlendirir veya kısıtlar. Önyargılar, yanlış inançlar veya olumsuz düşünceler kişinin zihinsel süreçlerinin bir parçası haline geldiğindeyse bilinçli zihin eleştiri oklarını kişiye yöneltip suçluluk ve yetersizlik yaratabilir.

Otohipnoz bedensel ve zihinsel gevşemeyle ortaya çıkan doğal rahatlık durumumuz sayesinde bilinçaltı zihnimize yeni ve yaratıcı fikirler sunmamıza, var olan zararlı veya yıkıcı programları daha sağlıklı olanlarıyla değiştirme yolunu açar. Bu sayede kişi kendi zihinsel potansiyelini kullanarak yeni becerilerini hayatındaki farklı alanlara (örn. sigara bırakma, alışkanlık değişikliği) uygulamaya başlar. Her yeni alışkanlığın yerleşmesi bilinçaltı zihnin işbirliğine dayandığı için eğitim bilinçaltı süreçleri algılama, kullanma ve geleceğe yönelik yeni programlar oluşturmaya odaklanır.

Yaşadığımız yüzyılda her ne kadar mantıklı insanlar olduğumuzu söylesek de etkileyici bir duygusal tarafımız var ve birçok insan duygularının farkına varamadığı, zihninde neler olup bittiğini çözemediği için olumsuz döngüde buluyor kendini. Oto hipnoz eğitimi kişinin duygusal kaynaklarını olumlu ve geliştirici kullanmasına imkan verir. Zarar verici veya işlevsiz programları yeni ve faydalı olanlarla değiştirmeyi öğretir. Böylece kişi istedikleri değişiklikleri yapabildikçe gerçekten hayatının kontrolünü eline almaya başladığını hisseder.

Eğitimde öğretilen başlıklardan bir kısmı aşağıda verilmiştir.

  • Hipnozun Tarihi ve Nörolojisi
  • Hipnozla İlgili Teoriler ve Farklı Kültürlerde Kullanımı
  • Bilinçaltı Zihnin Kuralları
  • Oto hipnoz ve oto telkin
  • Otomatik Programlar ve Telkin Formülasyonu
  • Bilinçaltı Tetikleyiciler
  • Etkili Ses Kullanımı ve Kendi Oto Hipnoz Programlarını Oluşturma

Eğitim HTI Eğitmenlerinden Psk. & Hipnoterapist Hasan Arslan tarafından verilecektir.

Eğitim iki tam gündür ve sadece 20 kişiliktir.

Eğitim Yeri ve Tarihi:

2-3 KASIM 2013 Arkadaş Danışmanlık, Ankara

HTI Direktörü Psk. Hasan Arslan: 0 533 931 66 99

Eposta: info@hipnozturkiye.com

Reklamlar