Oto Hipnozun Hayatınıza Getirdiği 5 Yenilik

1. Sağlık – Oto hipnoz kişinin zihinsel, bedensel ve duygusal kontrolü ele alması anlamına gelir. Böylece stresli durum ve uyaranlara verilen normal tepkiler zamanla değiştirilip geliştirilebilir. Daha az stres, daha az bedensel rahatsızlık (özellikle aşırı stres durumunda ortaya çıkan psikosomatik ağrılar gibi) ve daha az duygusal yük demektir. Rahatlatıcı trans durumuna geçtiğinde kişi kendi kendine bir telkinde bulunmasa bile bedensel işlevler en sağlıklı ve dengeli seviyesine (homeostasis) gelmeye başlar. Uzun vadede sağlıklı bir kontrol duygusu gelişir.

Hipnoz ve uyku2. Uyku – Her gece yatmadan sahip olduğumuz organizma iki olağanüstü iş becerir. Bunlardan birincisi bedenimizdeki tüm kaslar, sinirler ve dokular otomatik bir gevşeme sürecine girer. Saç dipleri, ayak tabanları, kasıklar, omuzlar ve yüzlerce doku muhteşem bir uyum içinde rahatlamaya başlar. Hemen ardından düşünceler uzaklaşır ve zihnin gevşemesiyle rahat bir uykuya geçiş yaparız. Oto hipnoz kişinin bu süreci kendi rızasıyla yaratmasına olanak sağlar. Yatağa uzandığında günlük telaş veya sıkıntıları bir kenara bırakıp doğal bir bedensel rahatlama yaratır ve sonrasında zihnini gevşeterek sağlıklı bir uykuya geçebilir. Oto hipnozun gözlemlenen ilk faydalarından bir tanesi uykunun doğal ve sağlıklı seyrine geçmesidir.

Hipnoz ve konsantrasyon3. Farkındalık – Öfke veya sinir anında zihinsel ve bedensel kontrolü kaybeden kişilere rastlıyoruz.  Hem bedenine (mide yanması, baş ağrısı, vb) hem de karşısındakine zarar verdikten sonra yaptıklarının farkına vardığında çok geç olabiliyor. Oto hipnoz zarar verici duygusal enerjiyi (öfke, sinir, vb) fark edip daha sağlıklı bir kanala yönlendirmemize olanak sağlıyor. Özellikle soğuk kanlılığını koruması gereken sağlık personelleri, iş adamları ve öğrenciler için kullanışlı bir seçenektir.

4. Rahatlık – Bir çok kişi gün boyu gergin ve sinirli gezdiğinden veya olumsuz bir olay yaşadığında onun yıkıcı etkilerini üzerinden atamadığından şikayet ediyor. Kendi duygularının sağlıklı kontrolünü sağlayamadığından bastırdığı olumsuz duyguları da sonradan sevdiklerine veya çevresine yansıttığından yakınıyor. Kontrol sadece artırabiliyor ve azaltabiliyorsak kontroldür. Kişi sinirini azaltıp zihnini gevşetebilme becerisini kazandığında hayat onun için çok daha yaşanabilir hale dönüşür.  Böylece diğer insanların veya durumların kölesi olmaktan özgürleşebilir.

Zihinsel Programlama5. Zihinsel Programlama – Zihnini olumsuz fikir ve düşüncelerle dolduran birçok insan var. Kendi kendini eleştiren veya kendini sevmeyen veya beğenmeyen insanların başarısız olması için kendilerinden başka sebeplere ihtiyacı yoktur. Oto hipnoz kişinin duygusal zihnine yepyeni sağlıklı programlar tanıştırmasına olanak sağlar. Kişinin belirleriği alanlarada duygusal veya zihinsel gelişime yönelik programlar iyi düzenlenmiş ses kayıtları ve doğru tekniklerle bilinçaltında etkili olmaya başlar. Bu, kendini bulunduğu şartlarda yaşamaya mahkum gören birçok insan için de olumlu bir motivasyon ve harekete geçiricidir.

htilogoPROFESYONEL HYPNOTHERAPY TRAINING INTERNATIONAL

HİPNOZ EĞİTİMLERİMİZE GÖZ ATIN

Reklamlar