Bağışıklık Sistemini Güçlendir

Araştırmalar hipnozun, gevşeme tekniklerinin bağışıklık sistemini güçlendirdiğini gösteriyor. 

Ekim 14, 2001|By AScribe News.

Ohio, Columbus – Ohio Eyalet Üniversitesindeki araştırmacılar hipnozun ve onunla ilişkili gevşeme tekniklerinin genelde akut stres dönemlerini takip eden bağışıklık sisteminin zayıflamasının gerçekten engellenebildiğini belirlediler.

Yeni bir araştırma hipnoz kullanan insanların, kullanmayanlara nazaran bağışıklık sisteminde biraz güçlenme olduğundan bahsediyor. Eğer doğruysa, ameliyat olacak hastalar için de önemli sağlık uygulamaları olabilir.

Bağışıklık Sistemi GüçlendirJournal of Consulting and Clinical Psychology‘de yayımlanan araştırma normalde artmış stresin eşlik ettiği bağışıklık sistemi değişikliklerinden insanların kendilerini koruyup koruyamadıklarını test etmek için yapılan en güncel araştırma.

Baş yazar Janice Kiecolt-Glaser çalışmadaki katılımcılar için hipnozu “bir rest düğmesine basmak” gibi birşey olarak tanımladı.

“Gerçekten birçok rahatsız edici düşünceyi kesmekten bahsediyoruz. Ve bu kişinin ne kadar kaygılı olduğuna göre değişiyor” dedi Ohio Eyalt Üniversitesinde psikoloji ve psikiyatri profesörü olan Kiecolt-Glaser.

“Amacımız gerçekten insanların elindeki göreve odaklanmasını sağlamaktı”

Çeviri: Hasan Arslan

Kaynak: Chicago Tribune, 2001

Reklamlar