Terapötik Dönüşüm için Hipnoterapi (Eğitim)

Hipnoterapi yolculuğu yeniden başlıyor. Terapötik Dönüşüm için Hipnoterapi HTI’ın sunduğu dört modülün birinci eğitimidir.

Kurs klasik hipnoz temelinden yola çıkarak ve Dönüşümsel Terapi eğitim temellerini de dahil ederek hipnoterapiye geniş bir bakış açısı sunar. Kurs gösterilebilir hipnotik durumları, derinleştirme prosedürlerini ve trans sonlandırma indüksiyonlarını öğretir. Öğrenciler hızlı ve anlık indüksiyonları ve onları terapide en etkili nasıl kullanacaklarını öğrenirler. Klinik uygulamalarda hipnotik testlerin kullanımı ve uygulanmaları öğrenilir. Öğrenciler hipnozda ve otohipnozda nasıl etkili bir şekilde çeşitli hipnotik fenomenlerin geliştirildiğini öğrenirler. Belirli durumlardaki çeşitli hipnotik prosedürler için dikkat edilecek hususlar ve uygun olmayan tedavilere dikkat çekilir. Hipnozun nörofizyolojik prensiplerini öğrenirler ve hipnotik fenomenin bilimsel anlayışını elde ederler. Aynı zamanda iletişim ilkeleri ve ikna etme ve hipnoterapi için hayati önem taşıyan ses kullanma becerilerinin geliştirilmesini öğrenirler.

Hipnotik dilin temel taşı olan önermenin yapısı ve zihinsel programlama alanları çalışılır ve deneyimlenir, böylece danışanın içinde bulunduğu trans durumları kolayca farkedilebilir. Anlam kavramları (semantik) ve hipnoterapide kullanılan dilin diğer önemli yanları öğretilirken öğrenciler gözlem, dinleme ve danışmanlık becerilerini de uygulamalı olarak öğrenirler. Danışanların ve sorunlarının kapsamlı ve yeterli değerlendirilmesi detaylı bir şekilde işlenir. Kursiyerler transta ve trans dışında danışanla nasıl terapötik uyum geliştireceklerini öğrenirler; ayrıca etkili bir tedavi için gerekli iyileştirici çevre ve terapötik ilişki yaratmanın temel prensiplerini öğrenirler.

EĞİTİM TARİHİ: 30 EKİM, 2014 İSTANBUL 

HTI Türkiye

0 533 513 08 08

Reklamlar