Oto Hipnoz Kullanmak için 7 İyi Sebep

Bir akşamüstü smokinli bir adam yolda koşarken bir sokak müzisyeninin yanına gitti ve “Carnegie Hall’a nasıl gidilir?” diye sordu. Müzisyen bir nota bile atlamadan cevap verdi: “Pratik dostum, pratik!”.

Oto hipnoz hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir çünkü o zihinsel pratik içerir. Alışkanlıklardan kurtulmanın veya davranışları değiştirmenin oto hipnozla zihinsel pratikten daha hızlı bir yolu yoktur.


Oto hipnoz Zihinsel pratiğin nasıl yeni alışkanlıklara dönüştüğüyle ilgili en iyi örnek araba sürmeyi öğrenmektir. Direksiyona ilk geçtiğinizde büyük ihtimalle gergindiniz ve tereddüt ediyordunuz. Her adımı bilinçli olarak düşünmeniz gerekiyordu. Yine de araba sürmeyi öğrenme fikri sizi motive ediyordu. Eğer o zaman bir ergenseniz, belki de her fırsatta arabayı kullanmak için ailenize yalvarıyordunuz. Her araba sürdüğünüzde daha rahat ve kendinden emin olmaya başladınız. Birkaç hafta içinde yoğun trafikte manevralar yapıyor ve rahatça otobana çıkmaya başlıyordunuz.

Oto hipnozla neredeyse herşey mümkün. Kişi tıpkı zayıf birisi gibi hissedip doğal bir şekilde öyle davranabilir …veya sigara içmeyen birisi gibi nefes alabilir ve yaşayabilir… veya ideal bir satıcı olabilir… oto hipnozun gücüyle kişinin ulaşmak istediği herneyse ona kolayca ve çabasızca ulaşabilir.

Oto hipnoz yapmak için sadece gevşeyip istediğinizi zihinsel olarak prova yapabilirsiniz veya sizin için özel olarak hazırlanmış bir ses kaydını evde dinleyerek bunu yapabilirsimniz. Bu ses kaydını 21 gün boyunca dinlemek davranış değişikliklerini değiştirmenin neredeyse kolay ve çabasız gibi görünmesini sağlayan zihinsel provalar ve tutarlılık sağlar.

Bir oto hipnoz sürecini her dinlediğinizde aşağıdaki faydalar oluşur:

  1. Beyine olan kan akışı artar, bu da daha net düşünme, daha iyi konsantrasyon, gelişen hafıza ve artan yaratıcılık demektir.
  2. Zihni sakinleştiren ve genel bir iyi olma hali yaratan Serotonin seviyeleri %21 oranında artar.
  3. Fazla adrenalinin %100’ü giderilir, aksi halde aşırı adrenalin beden için toksik olabilir.
  4. Endorfin seviyeleri %25 oranında artar – bunlar mutlu olduğumuzda bedenimizde dolaşan hormonlardır.
  5. Zihniniz olumlu görüntüler ve fikirlerle dolar.
  6. Zihniniz yeni fikirleri kavramayı ve inanmayı öğrenir, böylece yeni fikirler daha rahat gerçekleştirilir.
  7. 20 dakikalık oto hipnoz gevşemesi 3-4 saatlik uykuya denk olabilir.* Sonuç olarak, daha az uyumaya, daha dinlenmiş hissetmeye, gün içinde daha fazla iş başarmaya ve hayattan daha fazla keyif almaya başlarken bulabilirsiniz kendinizi.

Birçok insan bu etkilerden faydalanmak için binlerce dolarlık sihirli haplara başvursa da aynı sonucu birkaç rahatlatıcı dakikada elde etmeniz mümkün.

* Ç.N. Oto hipnoz uykunun bir alternatifi değildir fakat kabuslar, aşırı hareketlenme, bölünme olmadan dinlenebilmek mümkün olduğu için neredeyse benzer bir yapıdadırlar.

Yazar: Michael J. Porter, Jr., ChT

Çeviri: Psk. Hasan Arslan

Kaynak: Positive Changes

Yaklaşan Hipnoterapi Eğitimleri

Hipnoterapi Eğitimi İstanbulGil Boyne Dönüştürücü Analitik Terapi Ankara İstanbulhasan arslan otohipnoz

 

 

 

 

Reklamlar