En İyi Sen: Bir Otohipnoz Eğitimi

Yarış boyunca hızlı gittiğimi farketmedim bile… Sanki pistte hafif bir koşudaymış gibiydim. Kolaydı, zorlama yoktu ve sanki uçuyormuşum gibiydi… neredeyse ağır çekimdeymişim gibiydi. Sanki Stuttgarttaki o yarışa zihnimde daha önce katılmışım gibiydi. Tabelaya baktım ve zamanlamama inanamadım. Hiç dünya rekoru kırmışım gibi gelmedi

DANNY EVERETT – 1988 Altın Madalya, 1990 400 Metre Dünya Rekoru Kıran Koşucu

Son olimpiyatlara katılan sporcuların %95‘inin performans artırmak için hipnotik teknikler kullandığı biliniyor. Bu teknikler NLP, Yönlendirilmiş Canlandırma, İmgeleme, Yönlendirilmiş Meditasyon, vb gibi farklı isimlerle gelse de hepsi olağanüstü odaklanma ve sıradışı rahatlığın ortaya çıktığı trans durumundan faydalanır.

Dünya şampiyonu alonso ve otohipnoz
F1 Şampiyonu Alonso Görsel Canlandırma Yaparken

Hipnoz kelimesi bazıları tarafından kontrol kaybı veya uykuyla ilişkilendirilmiştir. Fakat hipnozdan çıkamayan veya kontrolü kaybetmiş birisi henüz görülmemiştir. Hipnoz en basit anlamıyla kişinin kendi zihninin kontrolünü ele alması anlamına gelir. Zihnin arzulanan düşünce ve duygularla koşullanması, yeni alışkanlıkların oluşturulması, beklenen yaşam değişikliklerinin hayata geçirilmesi için zihinsel bir navigasyon sistemine benzer. Hedefleriniz arasında ister sigarayı bırakmak ister kilo vermek olsun telkinlerinizle net bir şekilde programladıktan sonra hayalgücüyle çalışan hisseden zihniniz onları gerçekleştirmenizi kolaylaştırır. Bu özgürlük demektir.

ÇOK TEHLİKELİ!

Hollywood sayesinde hipnoz kelimesi geçtiğinde bazı insanların ‘tehlikeden’ bahsettiğini duyuyorum çünkü eski Amerikan Sinemasında saati sallayarak bir adam karşısındakine herşeyi yaptırabiliyordu. Mümkün mü? Keşke öyle olsaydı! O zaman bir saati sallayıp anında ideal kilonuza kavuşmanızı sağlar, aynı gün geçmişle ilgili tüm sıkıntılarınızı ‘siler’ ve size yeni bir kimlik verebilirdik. Tahmin ettiğiniz gibi hipnoz Holywood filmlerinin eğlence malzemesi olmaktan çok uzak ve değerli bir araçtır.

UYKU!

Yüzme ve görsel canlandırma
Olimpiyat Şampiyonu M. Phelps Her Gece Otohipnoz Yaparak Hazırlananlardan.

Çalıştığımız insanlardan bazıları ilk seansta uyumak veya bilinç kaybı yaşamak istemediklerini söylüyorlar. “Size katılıyorum” diye cevaplıyorum çünkü eğer uyurlarsa veya bilinçlerini kaybederlerse (!) talimatları kim dinleyecek? Nasıl meditasyon bir uyku durumu değilse hipnoz da uyku veya bilinç kaybı değildir. Tam tersi, olağanüstü bir rahatlığın ortaya çıktığın ve dikkatin uzun süre faydalı fikir ve duygulara odaklanabildiği doğal bir zihin halidir. 

Sınır zihninizdir. %100 inandığınız sürece ve zihin yapabileceğinizi canlandırabildiği sürece başarabilirsiniz.

Arnold Schwarzenegger

GERÇEK KONTROL

Kontrol bir şeyin derecesini istediğimiz seviyede artırıp azaltabilmek anlamına gelir. Örneğin streslendiğinizde hemen gevşeyebiliyor musunuz? Sigarayı bırakmak istediğinizde yapabiliyor musunuz? Veya her yıl ideal kilonuza ulaşma çabası içinde misiniz?

Gerçekten kontrol bizde olsaydı zihnimize istediğimzi gibi hükmeder ve yukarıda belirtilen ve daha birçok değişikliği hayatımıza geçirebilirdik. Öyle görünüyor ki kontrol zaten bizde değil.

Hipnoz kişinin arzuladığı telkinlere daha açık hale gelmesi ve duygusal zihninin kabul ettiği telkinlere yönelik çalışmaya başlamasıdır. Böylece yaşam değişiklikleriyle daha rahat mücadele edebilir, sağlıklı kilomuza kavuşabilir veya arzuladığımız değerli özelliklere ulaşmaya başlayabiliriz. Her ne kadar kişi yeni fikir ve anlayışlara açık olsa da değerleri, inançları, tutumları veya karakter özelliklerine ters düşen hiçbir telkin kabul edilmez.

Zihniniz üzerinde güç sahibisiniz, dış olaylar üzerinde değil. Bunun farkına varın ve gücü bulacaksınız.

Marcus Aurelius

OTOHİPNOZ

Otohipnozda duygusal zihnin dinamiklerini öğrenen kişi (bir sporcu, işadamı, öğrenci, vb) dinlendirici bir gevşeme durumuna geçerek  başarı, motivasyon, enerji, sağlık gibi duyguları kendi kendine programlamaya başlayabilir. Ünlü aktörler uzun metinleri ezberlemek için duygusal zihnin hatırlama potansiyelini telkinlerle harekete geçirirken yöneticiler bundan önsezilerini geliştirmek için faydalanıyorlar. Kendi inanç ve değerlerinize göre otohipnozdan kişisel gelişim veya spiritüel gelişiminden yararlanabilir veya daha yaratıcı yazı yazmak, daha iyi çizim yapmak gibi özgün alanlarda gelişmeye başlayabilirsiniz.

Günlük farkındalığımızda dikkat sürekli dağılır fakat hipnotik halde kişi herşeyin farkında olmasına rağmen dikkatin uzun süre bir fikre odaklayabilir. Bu yüzden fikirler ve yeni anlayışlar bu seviyede çok daha etkilidirler.

Birçok kişisel gelişim kitabı ototelkinden, kişinin kendi kendine telkin edebilme becerisinden. Oto hipnoz Napoleon Hill ve diğer ünlü yazarların belirttiği gibi telkinin duygusal seviyede işlemesini ve etkili olmasını sağlayan zihinsel araçtır.

OTOHİPNOZ EĞİTİMİ

Oto hipnoz Eğitimi İstanbul Zihnimizi kullanmayı bildiğimize yönelik bir varsayım var. Bu yüzden kimse zihnin nasıl kullanıldığını veya aşırı stres, kaygı ya da korkulu durumlarda nasıl kolayca müdahale edebileceğimizi göstermiyor. Oto hipnoz eğitimimizde duygusal zihnin dinamiklerinden zihinsel programlamaya, stresi motivasyona dönüştürmekten sigara gibi alışkanlıklardan kurtulmaya kadar geniş bir yelpazede iki gün boyunca çalışıyoruz. Her ne kadar otohipnoz için farklı tanımlar verilmiş olsa da onu bir zihinsel bisiklet olarak düşünebilirsiniz. Kontrolün kişide olduğu, hızlanıp yavaşlayabileceğiniz keyifli bir farkındalık halidir.

Otohipnoz yaşamın yaratıcı enerjisiyle yeniden bağlanmanıza ve iç kaynaklarınıza ulaşıp gerçek potansiyelinizi harekete geçirmenizi sağlar.

OTOHİPNOZ EĞİTİMİNDE NELER VAR?

* Duygusal Zihnin Çalışma Prensipleri ve Dinamiği

* Alışkanlık Değişiklikleri için Telkin Formülasyonu

* Oto Hipnoz için Trans Teknikleri ve Derinleştiriciler

* Telkin Edilebilirlik Uygulamaları ve Bilinçaltı Tepkiyi Geliştirmek

* Yanlış İnançları veya Yıkıcı Düşünceleri Değiştirmek

* Sigara, Kilo ve Stres için Telkin Metinleri

* Ses Kullanma Teknikleri

* Kendi Programlamanızı ve Oto Hipnoz CD’nizi Oluşturmak

* Yaşam Değişimi için (Daha iyi yazarlık, daha enerjik kişilik, vb gibi) Program Oluşturmak ve Uygulama Örneği

* Bol Bol Trans Uygulamaları (Bireysel ve Grup)

Eğitmen: Psiolog & Hipnoterapist Hasan Arslan

Otohipnoz Eğitimi 21 ve 27 Şubat Cumartesi günlerinde iki tam gün olarak yapılmaktadır.

Eğitim 350 TL + Kdv olarak fiyatlandırılmıştır. 0 533 513 08 08 numaralı telefondan önbilgi veya kayıtla ilgili rahatça arayabilirsiniz.

*Eğitimlerimizin hepsi GoldenPark Otel’dedir. Katılım sadece 20 kişiyle sınırlıdır.

**Son kayıtlar devam ediyor.

Reklamlar